26 Balina Cüzdanı, O 3 Altcoin’i Borsalara Akıtıyor: İşte Veriler!

Bitcoin ve altcoin piyasası son zamanlarda balinaların, yani büyük yatırımcıların, hareketleriyle dalgalanıyor. Bu hafta, OKX borsasına yapılan büyük bir OKB yatırımı ve Ethereum balinasının panik satışları piyasada dikkat çeken gelişmeler arasında.

24 uyuyan cüzdan OKX’e milyonlarca dolar yatırım yaptı

24 Mart’ta, 24 uykuda olan cüzdan, OKX kripto para borsasına 24.31 milyon dolara denk gelen 428.145 OKB yatırdı. Bu balinaların ortalama token yatırma fiyatı OKB başına 56.78 dolar oldu. Daha dikkat çekici olan ise bu cüzdanların dört yıl önce OKX’ten sadece 6.36 dolar ortalama fiyatla toplam 443.718 OKB çekmiş olması. Bu da 2.82 milyon dolara tekabül ediyordu. Dört yıl içinde yatırımlarının değeri 21.59 milyon dolar artarak %792’lik bir getiri sağladı.

Bu yatırım, OKX’in 16 Mart’ta gerçekleştirdiği büyük Geri Satın Al ve Yakma etkinliğinin hemen ardından gerçekleşti. Bu etkinlikte 748 milyon dolar değerinde 11.48 milyon OKB geri satın alınarak yakıldı. Bu tokenlerin 9.68 milyonunun (631 milyon dolar) dört yıldır hareketsiz olan 539 cüzdandan gelmesi dikkat çekiciydi. Bu gelişmeler, balinaların OKB’ye olan inancını ve uzun vadeli yatırım planlarını gösteriyor. Ayrıca, OKX’in Geri Satın Al ve Yakma programının token fiyatını ve yatırımcı güvenini artırmada etkili olduğu da kanıtlanmış oluyor.

Dev kripto para balinası Ethereum piyasasında panik yarattı

Son 2 gün içerisinde, on milyonlarca dolarlık Ethereum (ETH) transferi yapan bir balina, piyasada panik yarattı. On-chain analiz platformu Lookonchain’in verilerine göre balina, 19 Mart’ta Binance’e 29 milyon dolar değerinde 9.000 Ethereum göndererek kısa süre sonra 30 milyon USDT çekti. Bu da balinanın ETH varlıklarını sattığını gösteriyor.

Ertesi gün balina, yine Binance’e 39.7 milyon dolar değerinde 12.000 Ethereum yatırdı. Balinanın bu ETH’leri de satış için borsaya yatırdığı düşünülüyor. Lookonchain, bu balinanın 2017 yılından beri Ethereum alım satımı yapan ve yatırım şirketi Youbi Capital ile bağlantılı olduğunu da belirtti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Ethereum, dün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından gelen baskılarla dikkat çekti. Özellikle bu durum hem fiyatı hem de yatırımcı güvenini olumsuz etkilemişti. Balinanın panik satışları da bu olumsuz havayı tetiklemiş gibi görünüyor.

ONDO projesine bağlı cüzdan, altcoin ONDO’yu Bybit’e yolluyor

21 Mart’ta, ONDO projesine bağlı olduğu düşünülen bir cüzdan, Bybit borsasına 4.45 milyon ONDO yatırdı. Bu yatırımın değeri yaklaşık 3.2 milyon dolar. Aynı cüzdan, 18 Ocak’ta projeden 144 milyon token almıştı (toplam token dolaşımının %10.39’u). Bu tokenlerin tamamı Bybit’e transfer edildi. Kripto para piyasası, balinaların hareketlerinden büyük ölçüde etkileniyor. Son zamanlardaki yatırımlar ve panik satışlar, piyasada dalgalanmalara neden oluyor. Yatırımcıların bu dalgalanmalara karşı dikkatli olması ve yatırımlarını riske atmaması önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x