CHP’den Nedim Şener ve Zihni Çakır’a ‘para sayma’ yanıtı: Görüntüler il başkanlığının satın alınmasıyla ilgili

Gazeteci Nedim Şener ve GriTV yayın yönetmeni Zihni Çakır, sosyal medya hesaplarından bazı CHP’lilerin bir ofiste bavuldan balyalarla para çıkarıp saydığını iddia ettikleri bir video yayınladı.

Zihni Çakır “İmamoğlu’nun kasası Fatih Keleş, dönemin İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun belediyelerden sorumlu il başkan yardımcısı Özgür Nas ve yine Kaftancıoğlu’nun Özel Kalem Müdürü Can Yıldız’ın taşıdığı ve saatlerce saydığı paralar kimin? Bu paralar nerelerde kullanıldı?” diye sordu.

Nedim Şener ise “İşin ilginç yanı; İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kasası Fatih Keleş’in sayımı 4 saat süren ve nereden geldiği nereye gittiği meçhul paralarla ilgili İmamoğlu suskun, Fatih Keleş suskun, avukatlık bürosu suskun. Yazım ve sözlerim nedeniyle beni sabah üç ifade için karakol’a çağıran Türk adaleti ise herkesten suskun” yorumu yaptı.

CHP’DEN BELGELİ YANIT: GÖRÜNTÜLER 2019’A AİT

CHP İstanbul İl Başkanlığı ise iddialara yanıt verdi. İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: “Söz konusu görüntüler şu an Sarıyer ilçesi sınırlarındaki CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınmasıyla ilgilidir. Açıklamada sunulan evrak da bunun kanıtıdır. Evrakın düzenleme tarihi 9 Aralık 2019’dur. Güvenlik kamerası görüntüleri, her ne kadar 10 Aralık 2019’u gösterse de gerçek tarih evraktan da anlaşılacağı üzere 9 Aralık 2019’dur.

4,5 yıl sonra servis edilen görüntülerin amacı kuşkusuz Cumhuriyet Halk Partisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik olumsuz algı yaratma çabasıdır. Hele hele 4,5 yıl önceki olayı, 4 Kasım 2023 tarihinde yapılan CHP Kurultayı ile ilişkilendirmek eşyanın tabiatına aykırıdır.

‘AVUKAT DAHA ÖNCE DE ŞANTAJ İÇİN KULLANDI’

Güvenlik kameraları görüntülerinin kayda alındığı yer CHP İstanbul İl Başkanlığı binası değil, mal sahibinin avukatı Gökhan Taşkapan’ın avukatlık ofisidir. Bu görüntülerin söz konusu avukatın bilgisi dahilinde sızdırıldığı alenidir. Görüntüler kişilik haklarına saldırı niteliğindedir. Ayrıca kişisel verilerin korunmasına muhalefet edilmiştir. Bu vesile ile hem söz konusu avukat hem de bu görüntüleri yayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kaldı ki görüntülerde mal sahibi kişi de görülmektedir. Avukat, daha önce de bu görüntüleri, bir suç unsuruymuş gibi bazı CHP İstanbul İl yöneticilerine göstererek şantaj yapmak istemiş ama karşılık alamamıştır.

Görüntülerdeki kişilerden eski il başkan yardımcısı Özgür Nas, eski il başkan danışmanı Can Poyraz ve İBB CHP Meclis üyesi Fatih Keleş, CHP Genel Merkezi ile İstanbul İl Başkanlığı arasında binanın, satın alma sürecini koordine eden kişilerdir. Ayrıca İl Binası’nın satın alınması konusunda, 2019 yılı yazında ‘Bir Tuğlada Sen koy’ isminde bağış kampanyası yapılmıştır. Söz konusu bağış kampanyasının reklam filmi açık kaynaklardan görülebilir. Görüntüler, 9 Aralık 2019 tarihinde mal sahibine kapora ödenmesine ilişkindir.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x