Dikkat: Binance, Türkiye için Önemli Duyurular Yaptı!

Dünya genelinde kripto piyasasını düzenlemeye yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Türkiye de kripto dünyasındaki konumunun da etkisiyle, düzenleme alanında adım atanlar arasında yerini aldı. Bu bağlamda kripto para piyasasını düzenleyen ilk yasa resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu gelişmenin ardından dünyanın en büyük kripto borsası Binance, hem global hem de lokal ölçekte bazı açıklamalar yaptı.

Binance Global, Türkiye hizmetlerini askıya alıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Türkiye, kripto regülasyonu anlamında ilk adımını attı. Bu gelişmeye piyasaların nasıl tepki vereceğini ise zamanla göreceğiz. Bununla birlikte, önde gelen kripto borsası Binance’ın küresel kolu Binance Global, Türkiye’deki kripto para yasasının yayınlanmasının ardından ülkedeki faaliyetlerine son vereceğini duyurdu. Borsa, şeffaflık ve mevzuata uygunluk konusunda kararlı olduğunu belirtti. Ayrıca, Türkiye’deki yasal gelişmeleri yakından takip ediyor. Şirket, uyumlu bir ortam oluşturmak için düzenleyicilerle işbirliğinin önemini vurguluyor. Ayrıca, sektör için düzenleyici bir çerçevenin geliştirilmesini destekliyor. Binance, Türkiye’de ve küresel çapta uyumluluğu sağlamak için gerekli tüm önlemleri alacağını vurguluyor.

Bu arada, Binance.com Türkiye’de erişilebilir olmaya devam edecek. Bununla birlikte, hizmetlerinde bazı düzenlemeler yapılacak. Türkçe dil seçimi 3 aylık bir süre boyunca kademeli olarak kapatılacak. Ayrıca, Türk kullanıcıları hedefleyen tüm doğrudan pazarlama faaliyetleri durdurulacak. Binance, bu değişikliklerin bazı kullanıcıları etkileyebileceğini kabul ediyor. Bununla birlikte tüm kullanıcıların güvenliğinin ve deneyiminin birinci öncelik olmaya devam edeceğini garanti ediyor. Kullanıcı fonları güvende kalmaya devam edecek. Ayrıca, para yatırma/çekme işlevleri kullanılabilir olmaya devam edecek. Bu doğrultuda, borsa, şu açıklamayla duyurusunu paylaştı:

Türkiye’nin yeni kripto çerçevesi sektör için olumlu bir adım. Binance olarak bu gelişmeleri destekliyoruz ve güvenli, uyumlu bir kripto ekosistemi için düzenleyicilerle işbirliği yapmaya devam edeceğiz. (…)

Binance TR de bir açıklama yayınladı!

Kripto para yasasının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Binance TR de düzenlemelere ilişkin açıklamalar yaptı. Borsa, düzenleyicilerle işbirliği yapma konusundaki kararlılıklarını ifade etti. Ayrıca, kripto ekosisteminin korunması ve büyümesi için yasal bir çerçevenin önemine vurgu yaptı.

Binance TR, kullanıcılarına tüm yasal gerekliliklere uyacakları konusunda güvence verirken, kullanıcılarının güvenliğini ve memnuniyetini sağlamanın birinci öncelik olmaya devam ettiğini belirtti. Ayrıca, kullanıcılara fonlarının güvende olduğu ve para yatırma ve çekme işlevlerinin mevcut olmaya devam edeceği konusunda güvence verdi.

Borsa WIF, ZK ve ZRO için desteği genişletiyor

Binance’in son duyurusuna göre, 3 Temmuz’da günü TSİ 14:00’te WIF/BRL, ZK/USDC ve ZRO/USDC pariteleri için alım satım açılacak. Bu hamle, Binance’in kullanıcılarına çeşitli alım satım seçenekleri ve güçlü piyasa fırsatları sunmaya yönelik devam eden çabalarında bir başka adımı işaret ediyor. Ayrıca, parite için USD Coin’in (USDC) seçilmesi, Circle’ın MiCA e-para lisansını almasının ardından geldiği için önemli.

Ayrıca, Brezilya Reali’nin (BR) bir işlem paritesi olarak dahil edilmesi özellikle dikkat çekici. Bu, Binance’in daha fazla itibari para birimini entegre etme stratejisini vurgulayarak platformu dünya çapındaki kullanıcılar için daha erişilebilir hale getiriyor. Yeni alım satım pariteleri ek olarak Binance, WIF/BRL, ZK/USDC ve ZRO/USDC için Alım Satım Botları hizmetlerini de etkinleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x